Firma Oferta Certyfikaty Świadectwo AEO Zwolnienie z VAT Handel ze Wschodem

Do pobrania Przydatne linki Galeria Kontakt Wydarzenia

   

Spotkanie w ramach IPH
 

W dniu 23 listopada 2010 r. w Centrum Targowym PARK, Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu zorganizowała szkolenie dla podmiotów gospodarczych pt. "JAK UZYSKAĆ ZWOLNIENIE Z VAT PRZY ODPRAWIE IMPORTOWEJ" poświęcone omówieniu korzyści płynących ze stosowania art. 33a ustawy o podatku od towarów i usług.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem firm z woj. kujawsko-pomorskiego i udział w nim wzięło 36 osób reprezentujących 20 firm z naszego regionu.

Funkcjonariusze Izby Celnej w Toruniu zostali poproszeni o poprowadzenie części spotkania poświęconego zasadom uzyskania świadectwa AEO, pozwolenia na stosowanie procedury uproszczonej w imporcie. Przedstawili również praktyczne aspekty współpracy z przedsiębiorcami już korzystającymi z możliwości rozliczania podatku VAT zgodnie z art. 33a ustawy o VAT.

W drugiej części spotkania pracownicy administracji skarbowej, banku i agencji celnej deep-set omówili zasady składania deklaracji podatkowych, procedury uzyskania gwarancji bankowej w celu zabezpieczenia zadeklarowanego w zgłoszeniach celnych, podatku VAT oraz zasady składania zgłoszeń celnych w procedurze uproszczonej za pośrednictwem agencji celnej.